Bitcoin’in Popüler NFT Dünyasina Katilin!

Yazar
Ömür Çataltepe
Tarih
2021-11-10 10:22:13
Kategori
Genel
Bitcoin’de NFT’ler

NFT (Non-Fungible-Token) nedir?

NFT (Non-Fungible-Token), adından da anlaşılacağı gibi, ticareti yapılamayan ve dönüştürülemeyen şifreli bir varlıktır. Bunu şöyle bir örnekle açıklayalım: 100 USDT’niz var ve 100 USDT takas ederek Bitcoin satın almak istiyorsunuz. Bu amaçla takas yaparak ticaret yapabilirsiniz. Bu takas edilebilir varlığa Fungible denir. Öte yandan NFT dediğimiz varlıklar tam tersi şekilde tasarlanıyor.

Bitcoin’de NFT’nin önemi nedir ve Bitcoin’de NFT nasıl oluşturulmuştur?

Stacks blok zinciri, aktarıma dayanıklı bir mekanizma aracılığıyla zincir güvenliği sağlar. Bloklar ve Bitcoin blokları aynı anda mikro bloklarda çıkarılır ve aynı anda Bitcoin yakılarak doğrulanır. Bu nedenle, Stacks blok zincirinde basılan NFT, Proof of Transfer mekanizmasını Bitcoin blok zincirinin yüksek güvenliği ile birleştirerek oluşturulur. Boom cüzdanını Bitcoin’de NFT basmak için kullanabilirsiniz!

StacksArt Nedir?

StacksArt, Stacks blok zinciri üzerinde mint edilen NFT’lerin satışlarının yapılabileceği halka açık bir pazaryeridir. Dijital NFT koleksiyonlarına hızlı ve kolay şekilde bu platformdan erişilebilir ve keşfedilebilir.

Bu platformda satın aldığınız NFT’leri satma hakkınız da bulunuyor.

StacksArt Koleksiyonları

Bitcoin’de oluşturulan popüler NFT koleksiyonları:

Bitcoin Birds

Bitcoin Birds

Bitcoin Birds, 400 benzersiz kuşun olduğu sanatsal bir koleksiyondur. Bitcoin Birds koleksiyonundaki her NFT elle yapılmıştır. Her birisi çeşit çeşit kuşlardır ve nitelikler içerir.

Bitcoin Birds koleksiyonlarına ulaşmak için tıklayın!

Megapont Ape Club ve Hikayesi

Megapont Ape Club, aslında Megapont evreninin üyelerinin kutlamasıdır. Hızlandırılmış evrim nedeniyle, insan türlerinin bir çok davranışlarını miras aldılar. Hem iyi, hem de kötü davranışlar :)

Şempanzeler genetik bir mutasyon nedeniyle hızlandırılmış bir oranda evrimleşti ve bu nedenle Megapont’taki kral yapıcılar olarak kabul edilirler. Şu anda Megapont plazasının dışında yaşıyorlar ve metropolün dışındaki pastoral cennette yaşıyorlar.

StacksPandas

StacksPandas hikayesine göre:

Pandalarımız, tüm dünyada kripto uzayını fethetmek için gerçeklikten kaçtılar. Bu koleksiyon, cesaret, düşünce özgürlüğü ve doğa ile uyumun kimliğine bürünen bir koleksiyondur. Telif ücretlerinin %60'ı, hala vahşi doğada mahsur kalan Dev Pandalara yardım etmek üzere bağışlanacak. Her Panda bir bireydir. Kendilerine ait benzersiz tarzları ve kişilikleri vardır. Onlar özeldir :)

Stacks GiantPandas koleksiyonuna ulaşmak için tıklayın!

Stacks Punks

Stacks ekosisteminin en çok işlem gören NFT koleksiyonu olan StacksPunks, pikselize bir biçimde çizilen 2000'e yakın NFT’nin olduğu bir koleksiyondur. Bugünkü işlem hacmi yaklaşık 759.350 STX civarında olup, bu da bugünkü STX fiyatına göre yaklaşık 1.720.000$ değerindedir.

StacksPunks koleksiyonuna ulaşmak için buraya tıklayın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Yazar, NFT olarak adlandırılan blok zinciri tabanlı tokenlerin makalede değindiği ürünlerin satışlarında herhangi bir pay ortaklığına sahip değildir. Tamamen Stacks ekosisteminin sanatsal tarafının tanıtılması amaçlanmıştır.

Kaynakça: NPR, CoinSpeaker, Vox, Hwp, StacksArt