Bitcoin Için Akilli Sözlesmeler: En Iyi Akilli Sözlesme Denetim Ajanslari, Bitcoin Builder’larinin…

Yazar
Ömür Çataltepe
Tarih
2021-12-09 09:30:34
Kategori
Genel

Bitcoin İçin Akıllı Sözleşmeler:
En İyi Akıllı Sözleşme Denetim Ajansları, Bitcoin Builder’larının Talebini Karşılamak İçin Clarity’i Kucaklıyor!

Bitcoin DeFi ve Bitcoin NFT’leri, Stacks ve Clarity akıllı sözleşme dilinden yararlanan geliştiriciler sayesinde gelişmeye devam ediyor. Bitcoin’in bir değer deposundan daha fazlası olduğu fikri açıkça görülüyor.

Decrypt hakkında daha fazla bilgi için tıklayın

NCC, Least Authority ve Coinfabrik dahil olmak üzere sektördeki en iyi akıllı sözleşme denetim firmalarından bazıları, Bitcoin için akıllı sözleşmeler yazmak için bu acelenin yarattığı talebi karşılamak için Stacks Foundation tarafından kolaylaştırılan eğitimi tamamladı ve Clarity akıllı sözleşme denetimi sağlamaya başladı. Stacks projelerine hizmetler. Bu kuruluşları Stacks Ekosisteminin bir parçası olarak adlandırdığımız ve topluluğa getirdikleri değerli uzmanlık için minnettarız.

Arkadiko (şu anda 50 milyon doların üzerinde TVL’nin oldukça üzerinde) ve Stackswap’ın son lansmanları, Bitcoin tabanlı DeFi talebinin ana başlığı olurken, Stacks üzerindeki Bitcoin NFT projeleri, işlem gören günlük değeri 6 milyon doları aşarak (mintler, marketplace tradeleri, özel satışlar vb.) hızlarına devam etti.

Bitcoin üzerine inşa edilen dil ve momentum büyümeye devam ettikçe, daha fazla ürün ve hizmet hızla piyasaya çıkıyor. Bu, akıllı sözleşme dili ne kadar iyi tasarlanmış olursa olsun veya developer onu ne kadar yetenekli kullanırsa kullansın, kullanıcıların mümkün olan en güvenli, en güvenli deneyime, yani denetimlere sahip olmalarını sağlamak için mümkün olan her adımı atmamızı gerektiriyor.

Builderların denetçilere erişimini sağlamak, Stacks Foundation için geçtiğimiz çeyrekte büyük bir çabaydı ve Stacks inşaatçılarının artık bu profesyonel, sektör lideri denetçilere gerektiğinde kolayca erişebilmesinden gurur duyuyoruz. Mevcut en iyi denetimler, Clarity’nin güvenli tasarımıyla birleştiğinde, Stacks tabanlı deneyimlerin sağlam ve güvenli olduğu konusunda hepimize daha fazla gönül rahatlığı sağlayacaktır.

“Diğer dillere göre daha iyi olan Clarity, güvenlik açıkları oluşturma çıtasını yükselten bazı tasarım gereği güvenli özelliklere sahiptir. Güvenlik matematiği işlemleri ve her zaman kontrol edilen çağrı yanıtları, sessiz arızaların olmadığını garanti eder, bu da geliştirme sürecini ve nihai ürünü önemli ölçüde iyileştirir. “

Bitcoin’in potansiyelini açığa çıkaran yeni denetçilerimize ve oradaki tüm builderlara teşekkür ediyoruz. Clarity, Stacks ve ekosistemdeki kaynaklar gelişmeye devam ettikçe, 2022'de Bitcoin üzerine inşa etmek şüphesiz büyük önem kazanacak. Build on Bitcoin’i öğrenmek istiyor veya ilgileniyorsanız, Clarity Camp whitelist’ine katılabilirsiniz.

-Mitchell Cuevas / Stacks Foundation

Feragatname: Bu yazı çeviri amaçlı yazılmıştır ve herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır.