Stacks, Bitcoin'e Ethereum fonksiyonları kazandıran merkeziyetsiz bir blockchain ağıdır.

Bitcoin'in güvenliğini ve bir trilyon doları aşan kapital gücünü arkasına alan Stacks, araştırma ve geliştirme yoluyla, bitcoin tabanlı, merkeziyetsiz ve akıllı bir internet protokolü oluşturmaya yardımcı olmak için bağımsız geliştiricileri, startupları ve girişimcileri destekler.

Layer 1 Blokzincir

Stacks, PoX konsensüs mekanizmasıyla Bitcoin'e bağlı bir blok zinciridir. Bu, Stacks'ın Bitcoin'in güvenliğinden yararlanmasını sağlar ve Stacks uygulamalarının ayrı bir blok zinciri olmasına rağmen Bitcoin'in durumunu kullanmasını sağlar.

Merkeziyetsiz Ağ

Bitcoin gibi, Stacks da merkezi olmayan bir ağdır. Dünyanın her yerinden Stacks'a katkıda bulunan ve üzerinde uygulamalar, projeler geliştiren birçok kişi ve kurumsal şirket var. Bitcoin güvenliği ile inşa edilen bir internet oluşturmak için bize katılın.

Kuluçka Merkezi

Stacks Türkiye olarak Clarity programlama dilini öğrenen bütün uygulama geliştiricilerini kapsayan bir proje üretme merkezimiz var. Bütün fikirlere açığız ve değer veriyoruz. Projelerinizde Stacks ile Bitcoin'in Trilyon dolarlık kapitallerine merhaba deyin!

Hibe Programları

Stacks Vakfı Hibe Programı, Stacks Ekosistemini büyüten ve Stacks topluluğuna hizmet eden programlama araçları, topluluk kaynakları, uygulamalar ve araştırmalar oluşturan geliştiricilere herhangi bir kar amacı gütmeden fon sağlar.

Stx sahibi olmak neden avantajlı?

Stacks Network'ün öne çıkan özellikleri

Aşağıda listelenen avantajlara ek olarak; STX tuttuğunuz sürece BTC kazanacağınızı unutmayın.

İlk 100
İçerisinde

Stacking
Fonksiyonu

Küresel
Chapter Ağı

Çok Yönlü
Büyüme

SEC Onaylı
İlk Token

Bitcoin'e
Entegre

STACKING İLE TANIŞIN.

Elinizde Stacks tutarak Bitcoin kazanın.

Stacks'ın yerel para birimi olan STX'i elinizde tutup geçici olarak kilitleyerek Stacks ağını destekleyin. Ödül olarak doğrudan BTC kazanacaksınız.

Stacker'lar son döngüde PoX için yaklaşık 600 milyon dolar kilitledi.

Stacker'lar son döngüde yaklaşık %10 APY oranında Bitcoin kazandı.

STX madencileri son döngüde 2.2 milyon dolar harcadı.

Teknolojiyi Keşfet.

Bitcoin NFT'leri

Stacks blok zincirindeki NFT'ler, Clarity akıllı sözleşmeleriyle oluşturulur. Stacks ve Bitcoin arasındaki ilişki nedeniyle, Stacks oluşturulan NFT'ler; Bitcoin tarafından güvence altına alınır.

Bitcoin DeFi

Bitcoin DeFi, Bitcoin'in yaklaşık 1 trilyon dolarlık piyasa değeri ve artan kurumsal varlığı göz önüne alındığında, kullanılmayan büyük bir pazardır. Stacks bu pazardaki tek oyuncudur.

Proof of Transfer

Stacks ve Bitcoin blokzincirlerini birbirine bağlayan konsensüs mekanizması (PoX) hakkında detaylı bilgi edinin. Pox mekanizması, önceden mine edilen blokları kullanarak elektrik israfını önler.

İki dakikada Stacks'ı tanıyın.

Marketsquare'in Stacks Network için hazırladığı bu kısa videoyu izleyerek, Stacks'ın temel avantajları hakkında kolayca fikir sahibi olabilirsiniz.

Bitcoin ağı üzerinde devrimci uygulamalar geliştirin.

Stacks, Bitcoin'e bağlanır ve Bitcoin'in güvenliği, sermayesi ve ağı ile entegre uygulamalar, akıllı sözleşmeler ve dijital varlıklar geliştirmenize olanak tanır.

Düşük rekabetten faydalanın.

Ethereum'da varolan milyonlarca uygulamanın aksine Bitcoin üzerinde çalışan merkeziyetsiz ve akıllı uygulamalar yeni geliştirilmeye başlanmıştır. Stacks ile bu fırsattan siz de faydalanabilirsiniz.

STACKS'IN, BİTCOİN'E KAZANDIRDIĞI FONKSİYONLAR

Stacks, Bitcoin'e; akıllı kontratlar, merkeziyetsiz finans, NFT'ler ve merkeziyetsiz uygulamalar gibi akıllı fonksiyonlar kazandırır.
Merkeziyetsiz Finans
NFT'ler
Akıllı Kontratlar
Merkeziyetsiz Uygulamalar